Featured Posts

To top
26 Gru

Japonki

Japonki. Klapki letnie, które doskonale sprawdzają się nie tylko na plaży, ale również jako element codziennej stylizacji. Przede wszystkim wspaniale sprawdzają się w upalne dni, gdy chcemy mieć na sobie minimalna ilość ubrań.

Czym się charakteryzują?

Cechą charakterystyczną tego typu obuwia jest fakt, że posiadają one cienką podeszwę, do której mocowany jest pasek przechodzący między dużym i drugim palcem stopy. Oczywiście istnieją różne warianty, bardzo często można spotkać sandałki, które również mają mocowanie między palcami. Jednak oryginalne japonki są klapkami, w których mocowanie znajduje się między palcami, natomiast kolejne po bokach buta. Podeszwa może być silikonowa, plastikowa lub gumowa. Natomiast górna część obuwia, uzależniona od aktualnej mody i producenta.

Japonki do czego zakładać?

Japonki doskonale sprawdzają się do wszelkiego rodzaju letnich stylizacji. Bardzo często można je spotkać w połączeniu z sukienkami maxi, czy innymi letnimi kreacjami. Oczywiście istnieją modele, które idealnie wpisują się w codzienne stylizacje, ale można spotkać takie, które wspaniale sprawdzą się na tak zwane wielkie wyjścia.

Marki sprzedające japonki

Japonki można zakupić na Domodi, Zalando, czy w CCC.

Katarzyna