Featured Posts

To top
6 Cze

Warsaw Fashion Week – najlepsze stylizacje ze stolicy

Warsaw Fashion Week

Warsaw Fashion Week to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce. Każdego roku zbiera grono najzacniejszych nazwisk branży Fashion, jak i zdolnych debiutujących projektantów. Jakie sylwetki przykuły uwagę? Które nazwiska dominowały wśród najczęściej wymienianych? Sprawdźcie artykuł Alfabetu Mody. Kolejna literka W- Warsaw Fashion Week. Zaczynamy! 

Warsaw Fashion Week

Warszawskie ulice zamieniają się w wybieg, ulice wypełnione są dużą ilością trendsetterów, a paparazzi zacierają ręce do pracy i pstrykania fotografii inspirujących pokolenia XXI wieku. Którzy projektanci zyskali sławę na przestrzeni lat? Jakie sylwetki dominowały na polskiej ulicy? Sprawdźcie poniższy ranking! 

Karolina Tomczak 

Warsaw Fashion Week

pinterest.com

Ultra-kobiece sylwetki w całej kolekcji. Bogate zdobienia i żłobienia w fakturze tkanin. Odkryte ramiona, podkreślona wąska talia i kolor! Kobieta w kreacji od Karoliny Tomczak poczuje się wyjątkowo, kobieco i subtelnie. Sprawdźcie look z 2016 roku i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy niejako projektantka nie stała się prekursorem i kreatorem lawendy i fuksji? To kolory tego sezonu, dlatego chętnie wracamy do takich propozycji.

Alicja Włoszkowska

Warsaw Fashion Week

pinterest.com

To druga projektantka, na której kolekcję zwraca się uwagę już od pierwszego spojrzenia. Luźny krój spodni, bufiaste bluzki z długim rękawem i koronką, szerokie dekolty i spódnice z dużym wycięciem. Moda dla odważnych kobiet, które chcą prezentować swój seksapil. To również idealne rozwiązanie dla kobiet plus size. Czy luźny krój spodni lub bufiasta koszula nie zakryje pewnych niedoskonałości? Mało tego! Ukaże nasze atuty! Kolory z 2016 roku przedstawione w kolekcji, można spokojnie odnaleźć w kolekcjach Zary czy Uterque. Czyli kolejny prekursor i nowator mody na polskim rynku!

Styl miejski w wydaniu polskich celebrytów

Warsaw Fashion Week

pinterest.com

Na Warsaw Fashion Week nie zabrakło celebrytów i aktorów, czy muzyków. Para, która w ostatnim czasie gości na pierwszych stronach okładek to Małgosia Rozenek Majdan i Radek Majdan. W swoich stylizacjach często stawiają na kontrasty. W tym wypadku Małgosia postawiła na typowo nowojorski streetwear. Cygaretki w modną kratę, połączone z koszulą i torebką to idealna propozycja na lato. Radek w bardzo stylowym, biznesowym wydaniu wygląda jak biznesmen z Wall Street. Muszka dodaje powagi i odpowiedniego animuszu. Taki zestaw idealnie się broni na czerwonym dywanie, a obok Małgosi wygląda naprawdę bardzo męsko i stylowo.

Inspiracja przez duże I

Warsaw Fashion Week to idealnie miejsce do szukania inspiracji na cały rok. Kolekcje są na tyle uniwersalne i obszerne w kalendarzowej rozpisce, że warto skorzystać z takiej okazji, by się czegoś nauczyć. Polskie wybiegi stają się coraz modniejsze, a okazja do bliskiego spotkania z modą jest na wyciągnięcie ręki… Już nie trzeba jechać do Paryża lub Mediolanu.

Kamil Mąka